Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

 

Zgodnie z art. 13 ust 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r informuję, że:

 1. Administratorem Pani/Pana Danych Osobowych w zależności od kompetencji organu/jednostki jest:
  1. dla zadań Starosty – Starosta Przasnyski,
  2. dla zadań powiatowych – Powiat Przasnyski,
  3. dla zadań Zarządu Powiatu – Zarząd Powiatu Przasnyskiego
  4. dla zadań Rady Powiatu – Rada Powiatu Przasnyskiego
  5. dla zadań z zakresu zatrudnienia oraz organizacji pracy w Starostwie – Starostwo Powiatowe w Przasnyszu reprezentowane przez Starostę Przasnyskiego,
 2. Dane kontaktowe Administratorów Danych Osobowych: Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, ul. Św. Stanisława Kostki 5, 06-300 Przasnysz, tel. 29 752 22 70

e-mail: powiat-przasnysz.pl

 1. Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu jest Pan Zbigniew Makowski. Kontakt z nim możliwy jest pod numerem telefonu 29 752 22 70 lub adresem e-mail: iod@powiat-przasnysz.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe, przetwarzane są w celu realizacji ustawowych zadań i obowiązków ww. Administratorów, na podstawie:
 1. art. 6 ust. 1 lit. a, b, c, e,  RODO
 2. Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym
 3. Ustawy z dnia 26 listopada 1998r. o finansach publicznych
 4. Udzielonej zgody lub w celu realizacji umowy zawartej pomiędzy Panią/Panem a Administratorem Danych oraz innych ustaw i aktów wykonawczych regulujących wypełnianie zadań przez ww. Administratorów Danych Osobowych.
 1. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Dane w ograniczonym zakresie mogą być również przekazane podmiotom realizującym zadania na rzecz ww. Administratorów.
 2. Czas przechowywania Pani/Pana danych osobowych jest określony prawem, zgodnie z przepisami kancelaryjno – archiwalnymi Administratora, oraz Ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym  i archiwach. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane jedynie w okresie niezbędnym do spełnienia celu, dla którego zostały zebrane i czasie wskazanym przepisami prawa.
 3. Każdej osobie, której dane przetwarzane przez ww. Administratorów, przysługuje prawo do: dostępu do danych, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, oraz usunięcia, jeśli pozwalają na to przepisy prawa.
 4. W przypadku przetwarzania danych osobowych w oparciu o „Wyrażenie Zgody” informuję, że zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, pod adresem: 00-193 Warszawa, ul. Stawki 2.
 6. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest konieczne do realizacji ustawowych celów i zadań Administratorów. Jest Pani/Pan zobowiązana/y do ich podania. W pozostałych przypadkach podanie danych jest dobrowolne.
 7. Administrator danych osobowych nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 8. Podanie danych nie skutkują zautomatyzowaną oceną czynników osobowych i tym samym nie podlega profilowaniu. 
 9. Administrator danych osobowych dokłada wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 klauzula info. starostwo.doc (, 35.50Kb) 2020-09-29 11:15:47 4 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czajkowski 29-09-2020 11:15:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Piotr Czajkowski 29-09-2020
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czajkowski 16-12-2021 12:28:27