Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

 

Zgodnie z art. 13 ust 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r informuję, że:

 1. Administratorem Pani/Pana Danych Osobowych w zależności od kompetencji organu/jednostki jest:
  1. dla zadań Starosty – Starosta Przasnyski,
  2. dla zadań powiatowych – Powiat Przasnyski,
  3. dla zadań Zarządu Powiatu – Zarząd Powiatu Przasnyskiego
  4. dla zadań Rady Powiatu – Rada Powiatu Przasnyskiego
  5. dla zadań z zakresu zatrudnienia oraz organizacji pracy w Starostwie – Starostwo Powiatowe w Przasnyszu reprezentowane przez Starostę Przasnyskiego,
 2. Dane kontaktowe Administratorów Danych Osobowych: Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, ul. Św. Stanisława Kostki 5, 06-300 Przasnysz, tel. 29 752 22 70

e-mail: powiat-przasnysz.pl

 1. Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu jest Pan Zbigniew Makowski. Kontakt z nim możliwy jest pod numerem telefonu 29 752 22 70 lub adresem e-mail: iod@powiat-przasnysz.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe, przetwarzane są w celu realizacji ustawowych zadań i obowiązków ww. Administratorów, na podstawie:
 1. art. 6 ust. 1 lit. a, b, c, e,  RODO
 2. Ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym
 3. Ustawy z dnia 26 listopada 1998r. o finansach publicznych
 4. Udzielonej zgody lub w celu realizacji umowy zawartej pomiędzy Panią/Panem a Administratorem Danych oraz innych ustaw i aktów wykonawczych regulujących wypełnianie zadań przez ww. Administratorów Danych Osobowych.
 1. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Dane w ograniczonym zakresie mogą być również przekazane podmiotom realizującym zadania na rzecz ww. Administratorów.
 2. Czas przechowywania Pani/Pana danych osobowych jest określony prawem, zgodnie z przepisami kancelaryjno – archiwalnymi Administratora, oraz Ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym  i archiwach. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane jedynie w okresie niezbędnym do spełnienia celu, dla którego zostały zebrane i czasie wskazanym przepisami prawa.
 3. Każdej osobie, której dane przetwarzane przez ww. Administratorów, przysługuje prawo do: dostępu do danych, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, oraz usunięcia, jeśli pozwalają na to przepisy prawa.
 4. W przypadku przetwarzania danych osobowych w oparciu o „Wyrażenie Zgody” informuję, że zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, pod adresem: 00-193 Warszawa, ul. Stawki 2.
 6. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest konieczne do realizacji ustawowych celów i zadań Administratorów. Jest Pani/Pan zobowiązana/y do ich podania. W pozostałych przypadkach podanie danych jest dobrowolne.
 7. Administrator danych osobowych nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 8. Podanie danych nie skutkują zautomatyzowaną oceną czynników osobowych i tym samym nie podlega profilowaniu. 
 9. Administrator danych osobowych dokłada wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.

 

Polityka Bezpieczeństwa

Administrator Danych Osobowych dokłada wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni stopień ochrony i bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.

W Starostwie Powiatowym w Przasnyszu wprowadzono Instrukcję Ochrony Danych Osobowych oraz Instrukcję Zarządzania Systemem Informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych.

W powyższych dokumentach zawarto procedury bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.

 

 

 

Inspektora Ochrony Danych

Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu

jest Zbigniew Makowski,

z Inspektorem można się kontaktować w sprawie

ochrony i bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.

Dane kontaktowe Numery tel. 29 752 22 70 wew. 203

E-mail: iod@powiat-przasnysz.pl

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 klauzula info. starostwo.doc (, 35.50Kb) 2020-09-29 11:15:47 7 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czajkowski 29-09-2020 11:15:47
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Piotr Czajkowski 29-09-2020
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czajkowski 28-04-2022 09:59:24